Vi syr dine hynder til Børge Mogensen Folkestol specielt til dig. Ingen lagervarer - udelukkende dansk håndværk, på bestilling.
Har du en eller flere Børge Mogensen folkestol J39 med fletsæde, kan du komme til at sidde meget bedre fremover.
Køb lækre læderhynder til dine folkestole J39 , så din og dine gæsters komfort kommer til at føles endnu bedre.
Hynder til Børge Mogensen J39 i standard farver:
Pris pr. stk. kr. 599,-
HUSK!
Bestil læderprøver, så du kan se farve og kvalitet, før du bestiller. Naturligvis GRATIS !
Klik her for at se faverne i stor !
Hynder til folkestolen J39 fås i:
Standardfarver:
... og i disse specialfarver
(merpris kr. 20,- pr. stk.)
![]()
![]()
![]()
Vi syr også i stof:
Hallingdal 65 serien. Klik her!
Disse hynder syes i vores kraftige gennemfarvede bøffellæder, der har et lækkert blødt grif. Huden har et rustikt look, som virkelig giver den flot karakter. Let at rengøre og vedligeholde dine hynder. Miljø-ansvarligt fremstillet uden brug af PCP og CFC. Hynderne er fyldt med kraftig koldskum, således at hynderne er ca. 4 cm tykke.
Hynderne har læder på alle flader, så de kan anvendes på begge sider.
Hynderne sys på egen systue i Horsens !
Hynderne er i virkelig flot kvalitet - for køb og mere info - skriv en mail til
Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen.
eller ring på 30 22 22 02 - også lørdag/søndag.
Leveringstid ca. 5-7 dage.
danskmøbeldesign.dk
Vedbæksalle 114
8700 Horsens
CVR-nr.: 31804337
| < Forrige | Næste > |
|---|








